Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Akcja: „Pączek”
Akcja: „Pączek”

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim to ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. W tym dniu według tradycji dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejsze przysmaki w tym dniu to pączki, faworki czy oponki, ale najlepiej smakują te przygotowane samodzielnie i według sprawdzonego przepisu.
W środę 22 lutego w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie zorganizowano warsztaty kulinarne dla dzieci „Zapustowe przysmaki”, podczas których młodzi adepci sztuki kulinarnej mieli okazję poznać tajemnice dobrego pączka i własnoręcznie go przygotować. Pod czujnym okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Wylewie, które poprowadziły warsztaty, dzieci wycinały oponki, wyrabiały ciasto, nadziewały pączki i z uwagą słuchały wskazówek dotyczących przygotowywanych przysmaków. Serdecznie dziękujemy paniom z Wylewy: Jolancie Gielarowiec, Jadwidze Majcher oraz Dorocie Pigan za przeprowadzenie warsztatów, a dzieciom za aktywny udział. Szkoda tylko, że było nas tak mało.
Przygotowane podczas warsztatów pączki przekazane zostały na kiermasz, który odbył się w Tłusty czwartek w szkole podstawowej w Sieniawie. Kiermasz zorganizowała społeczność szkolna w ramach akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Dochód ze sprzedaży w całości przekazany zostanie na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem akcji, z przeznaczeniem na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej. Przysmaki, które można było kupić na kiermaszu ofiarowali: rodzice i nauczyciele ze szkoły podstawowej w Sieniawie, Cukiernia Kann Łukasz Kiszczak, Koło Gospodyń Wiejskich w Wylewie i CKSiR „Sokół” w Sieniawie.


Marta Kozłowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć