Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Popołudnie z kolędą
Popołudnie z kolędą

Tradycyjne kolędy w nowych aranżacjach, mało znane pastorałki oraz jasełkowe scenki słowno-muzyczne – tak wyglądało niedzielne popołudnie w sali widowiskowej miejscowego „Sokoła”. A wszystko to za sprawą przeglądu grup kolędniczych z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich.
Tegoroczny przegląd poprzedził występ młodzieżowej grupy teatralno-kabaretowej „Maskara”, która zaprezentowała przedstawienie jasełkowe pt. „Droga do nieba” oraz koncert dziecięco-młodzieżowej grupy wokalno-instrumentalnej prowadzonej przez Krzysztofa Grocha. Następnie z repertuarem kolęd i pastorałek wystąpili kolędnicy z Czerc, Dobrej, Dybkowa, Leżachowa i Paluch, grupa Kurde Babki z Czerwonej Woli i Zespół Piganeczki. Śpiewakom akompaniowali Krzysztof Groch, Konrad Wermiński i Leonard Wermiński. Koło Gospodyń Wiejskich z Rudki wystąpiło z montażem słowno-muzycznym pt. „Jest taki dzień”, a panie z Wylewy z programem pt. „Wejdź w nasze serca Dziecino”. Natomiast członkowie stowarzyszenia „Aktywni w Sieniawie” zaprezentowali przeplataną kolędami scenkę jasełkową pt. „Bóg się rodzi”, w której w rolę Dzieciątka wcielił się półtoraroczny Mikołaj. Na zakończenie burmistrz Adam Woś podziękował wszystkim grupom kolędniczym za wspólne kolędowanie, a wszystkim zebranym złożył życzenia pomyślności w nowym roku.
Była to już XI edycja przeglądu z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich. Cieszy fakt, że działające na terenie miasta i gminy koła i stowarzyszenia pielęgnują i propagują tak piękną tradycję.

Marta Kozłowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć