Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > W kraju nad Wisłą
W kraju nad Wisłą

Jak co roku gminne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miały bardzo bogatą i wzniosłą w swojej wymowie oprawę.
Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. WNMP w Sieniawie celebrowana przez ks. proboszcza Jana Grzywacza i ks. Mariusza Mula. Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Adamem Wosiem złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem św. Jana Pawła II i Tablicą Legionistów. Następnie w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie po odśpiewaniu hymnu państwowego, młodzież z Gimnazjum im. bł. A. Czartoryskiego w Sieniawie zaprezentowała okolicznościowy program artystyczny pt. „W kraju nad Wisłą”. Na scenie współczesność przeplatała się z historią. Spektakl, w którym przypomniano okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, wzbogaciły m.in. bajki Ignacego Krasickiego, pięknie wykonany „Hymn Konstytucji 3 Maja” czy rapowana piosenka patriotyczna, zakończył – odtańczony z wielką gracją polonez. To piękne widowisko przygotowali: Helena Capłap, Alicja Jazienicka (scenariusz i reżyseria), Iwona Kołtowska (oprawa muzyczna i choreografia), Renata Barszczak (kostiumy), Bogusław Bartuś (dekoracje) i Piotr Majcher (nagłośnienie i oświetlenie).

Marta Kozłowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć