Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Z myślą o Seniorach
Z myślą o Seniorach

W ostatnią niedzielę stycznia w Piganach i Leżachowie obchodzono Dzień Seniora.
Członkowie Zespołu „Piganeczki” zorganizowali spotkanie dla najstarszych mieszkańców swojej miejscowości. Przy stołach zastawionych smakołykami przygotowanymi przez panie z zespołu wspominano minione lata i kolędowano do akompaniamentu Leonarda Wermińskiego. Przed zgromadzonymi w świetlicy wiejskiej gośćmi wystąpiła z monologiem kabaretowym Janina Dyrda, a najmłodsza członkini zespołu Celinka Szczęch zagrała na saksofonie. Spotkanie upłynęło w rodzinnej atmosferze.
W tym samym dniu spotkanie dla seniorów zorganizowała społeczność wiejska w Leżachowie. Spotkanie w domu ludowym uświetnili występem artystycznym kolędnicy z Czerwonej Woli, którzy wystąpili z jasełkami pt. „Jak to dawniej było”. Część artystyczną zakończył repertuar kolęd w wykonaniu miejscowej scholi.
Uczestniczący w obu spotkaniach burmistrz Adam Woś życzył seniorom dużo zdrowia i siły oraz radości i uśmiechu na co dzień.
Zorganizowane w Piganach i w Leżachowie spotkania zgromadziły liczną grupę osób starszych. Pokazuje to jak ważną grupę społeczną stanowią seniorzy i jak wielka wartość wynika z ich doświadczenia wnoszonego w życie miejscowych społeczności.

Marta Kozłowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć