Informacje dla mieszkańców
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualne informacje > „8 tygodni do zdrowia” - weź udział w programie
Aktualne informacje dla mieszkańców
„8 tygodni do zdrowia” - weź udział w programie

„8 tygodni do zdrowia” to tytuł programu profilaktyczno-treningowego przygotowanego przez Akademię NFZ. W trudnych czasach, w jakich przychodzi nam żyć, NFZ chce zachęcić Polaków do regularnej aktywności fizycznej, która jest znakomitym sposobem na wzmocnienie odporności tak ważnej w czasach pandemii oraz znakomitą inwestycją w dłuższe i zdrowsze życie.

Na program składa się 8 filmów o długości 35 minut, opisujących treningi o wzrastającej stopniowo intensywności. Filmy prezentowane będą w każdy wtorek na kanale YouTube Akademia NFZ począwszy od 29 września.

Dwumiesięczny filmowy  poradnik powstał przy współpracy profesjonalnych trenerów, fizjoterapeuty, lekarza i psychologa. Adresowany jest on do wszystkich, niezależnie od dotychczasowego zaangażowania sportowego  czy  prezentowanej sprawności fizycznej.

Dla własnego bezpieczeństwa przed rozpoczęciem treningów należy odpowiedzieć na pytania ze specjalnego formularza, by sprawdzić czy nie mamy przeciwwskazań do uprawiania aktywności fizycznej.

Więcej informacji o przedsięwzięciu znaleźć można na stronie https://akademia.nfz.gov.pl/8-tygodni-do-zdrowia/ oraz w załączonej ulotce.

8_tygodni_do_zdrowia_ulotka_opis_programu.pdf

Fanpage Akademii NFZ: https://www.facebook.com/akademianfz/

Partnerami przedsięwzięcia są Warszawski Uniwersytet Medyczny i Ministerstwo Zdrowia.