Informacje dla mieszkańców
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualne informacje > Zostań wolontariuszem w DPS
Aktualne informacje dla mieszkańców
Zostań wolontariuszem w DPS

Zwracamy się z prośbą do tych Państwa, którzy są gotowi wesprzeć Domy Pomocy Społecznej w sytuacji kryzysowej, pełniąc funkcję wolontariusza.

Obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju (COVID-19) powoduje, że w najbliższym czasie będzie można liczyć się z brakami kadrowymi w Domach Pomocy Społecznej, które zapewniają opiekę osobom chorym, niepełnosprawnym i w podeszłym wieku, a więc wymagającym naszej szczególnej troski.

Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej PUW w Rzeszowie pismem z dnia 9.10.2020 r. (S-I.6333.226.2020.ASz) zwrócił się o podjęcie działań mających na celu pozyskanie osób do pracy w DPS w przypadku wystąpienia eskalacji zakażenia koronawirusem w DPS i braku zabezpieczenia kadry do opieki nad mieszkańcami.

W związku z powyższym zwracamy się do tych z Państwa, którzy czują się na siłach dołączyć jako wolontariusze do personelu DPS i wspomóc „dodatkową parą rąk” o zgłaszanie za pośrednictwem adresu mailowego: sds@sieniawa.pl lub telefonicznie pod nr 16 622 75 63.  Należy podać swoje dane (imię, nazwisko, numer telefonu) i oczekiwać na kontakt ze strony pracowników ŚDS.