Informacje dla mieszkańców
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualne informacje > INFORMACJA w sprawie szczepień przeciw COVID-19
Aktualne informacje dla mieszkańców
INFORMACJA w sprawie szczepień przeciw COVID-19

INFORMACJA w sprawie szczepień przeciw COVID-19

 Urząd Miasta i Gminy w Sieniawie informuje, że w dniu 15 stycznia 2021 roku rozpoczęła się rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 seniorów.

Kto może się zarejestrować?

Od 15 stycznia do 21 stycznia 2021 r. – osoby, które ukończyły 80 lat.

Od 22 stycznia 2021 r. – osoby, które ukończyły 70 lat.

Od 25 stycznia br. rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych osób z powyższych grup wiekowych. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Na terenie Miasta i Gminy Sieniawa znajdują się 2 punkty szczepień, tj.:

-       Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Rejonowa w Sieniawie, ul. Piłsudskiego 6 (rejestracja pod numerem telefonu 16 622 79 10);

-       Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "MedicDor", ul. Sobieskiego 7 (rejestracja pod numerem telefonu 16 622 83 29).

Na samorządy został nałożony obowiązek zapewnienia transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. W celu realizacji tego zadania, w tym organizacji transportu (dowozu), jak również udzielania niezbędnych informacji na temat szczepień na terenie naszej gminy, został wyznaczony koordynator gminny ds. szczepień w osobie pani Lidii Ciurko – pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Sieniawie.  Informacji w powyższych sprawach można będzie zasięgać pod numerem telefonu 795 538 449 w dni robocze w godzinach od 7.30 do 15.30.

UWAGA! Urząd Miasta i Gminy w Sieniawie nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, a zapewnia jedynie transport osobom uprawnionym i zarejestrowanym  (prosimy o zgłaszanie potrzeby transportu nie później niż 2 dni przed planowanym szczepieniem).

Pomoc będzie zatem organizowana dla osób uprzednio zarejestrowanych do szczepienia i uprawnionych do dowozu do punktów szczepień:

  • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, najbliższego ich miejscu zamieszkania (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Szczepienie to szansa na powrót do normalności w naszym życiu. Bądźmy odpowiedzialni, zaszczepmy się dla naszego wspólnego zdrowia. Pamiętajmy o środkach ostrożności, bowiem zagrożenie nadal jest bardzo duże.

Zarządzenie Nr 0050.3.2021.pdf