Informacje dla mieszkańców
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualne informacje > „Podkarpacki E-Senior” – rusza III edycja projektu
Aktualne informacje dla mieszkańców
„Podkarpacki E-Senior” – rusza III edycja projektu

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie z Fundacją na rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych SOCIETATIS zapraszają do udziału w projekcie skierowanym do wybranych gmin województwa podkarpackiego, dofinansowanym z Funduszy Europejskich pt. „Podkarpacki E-Senior”.

Celem ogólnym projektu „Podkarpacki E-senior” jest nabycie i utrwalenie kompetencji cyfrowych przez osoby w wieku 65+, w tym osoby niepełnosprawne. Dofinansowanie projektu z UE wynosi 5 314 257,33 zł.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!
Uczestnikom zapewnia się materiały szkoleniowe, catering, dowóz na szkolenie (w gminach, które zdeklarowały zapotrzebowanie) i opiekę animatora.
 
Rekrutacja odbywać się będzie w terminie 11.03.2019–22.03.2019 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Sieniawie (sekretariat, pokój nr 5). Dokumenty rekrutacyjne i regulamin dostępne również na stronie: www.rarr.rzeszow.pl.
   Zajęcia będą odbywały się w każdy czwartek począwszy od 9 maja do 29 sierpnia br., w godz. 10.00 do 14.00 (z wyłączeniem dni świątecznych, tj. 20 czerwca i 15 sierpnia). Miejscem spotkań będzie strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej „Orzeł” w Sieniawie przy ul. Piłsudskiego 28.

W ramach projektu seniorzy w wieku 65+ przejdą cykl 15 czterogodzinnych spotkań z zakresu obsługi laptopa, tabletu i smartfona, podczas których nauczą się m.in. w jaki sposób wykorzystać sprzęt elektroniczny w celu zdobycia wiedzy o zdrowym odżywianiu się czy poradach zdrowotnych; nauczą się jak wyszukiwać informacje o koncertach czy pielgrzymkach; jak go wykorzystać w kontaktach z rodziną i znajomymi oraz do zakładania konta bankowego, zakupów online czy spraw codziennych, np. zaplanowania podróży czy zakupu biletów.
Serdecznie zapraszamy do udziału!

Wioletta Żak

 

Podkarpacki e-Senior.pdf