Informacje dla mieszkańców
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualne informacje > „Bitwa Regionów” – konkurs dla KGW
Aktualne informacje dla mieszkańców
„Bitwa Regionów” – konkurs dla KGW

Do 31 marca br. można zgłaszać się do kolejnej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla kół gospodyń wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Jak podkreślił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, to właśnie członkinie KGW są prawdziwymi ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów. Któż lepiej i z większą pasją od Pań potrafi czerpać z bogactwa folkloru, sięgać po dawne receptury i odnajdywać zapomniane smaki?

W „Bitwie Regionów” mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

 Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej z przepisem i opisem. Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów” jest zgłoszenie tylko jednego dania. Zamieszczenie zdjęcia potrawy nie jest obowiązkowe. Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody.

Wszelkie informacje nt. konkursu łącznie z regulaminem znajdują się na stronie: www.bitwaregionow.pl lub w Oddziale Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie nr tel. 17 85 37 837.

Bitwa Regionów - zaproszenie.pdf

Bitwa Regionów - informacja.pdf