Informacje dla mieszkańców
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualne informacje > Zawiadomienie Stowarzyszenia Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN
Aktualne informacje dla mieszkańców
Zawiadomienie Stowarzyszenia Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN

W związku z akcją informacyjną prowadzoną przez Stowarzyszenie Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN dotyczącą stosowania szczepionek przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), publikujemy materiały przekazane od stowarzyszenia.

Poniżej e-mail od p. Teresy Łabaziewicz ze Stowarzyszenia Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN:

____________________________________________________________________________

Szanowni Państwo,

Z uznaniem i wdzięcznością przyjmujemy postawę gminy/miasta/powiatu w związku z powziętą informacją dotyczącą stosowania szczepionek przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) i działania gminy na rzecz dobra i zdrowia swoich mieszkańców.

W nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji oraz komunikacji w sprawie zagrożeń wynikających ze stosowania szczepionki p/HPV, przekazujemy Państwu ulotkę informacyjną, której treść jest oparta na danych z oficjalnych lokalnych rejestrów skutków ubocznych agencji leków w krajach europejskich i Australii, gdzie są stosowane szczepionki p/HPV oraz na danych klinicznych producenta szczepionki, firmy MERCK, która wykazuje, że szczepienie szczepionką p/HPV osób zakażonych wirusem HPV jest obarczone 44,6 % wzrostem zachorowań na raka.

Uważamy, że każdy Polak ma prawo poznać prawdę i świadomie podjąć decyzję, biorąc pod uwagę zagrożenie zachorowania na raka, w przypadku nosicielstwa wirusa HPV w momencie zaszczepienia oraz statystykę ciężkich skutków ubocznych rejestrowanych przez agencje leków na całym świecie po podaniu szczepionki p/HPV. Pamiętajmy, iż w wielu krajach, które osiągnęły wysoki wskaźnik wyszczepialności p/HPV, oficjalne rejestry nowotworów wykazują wzrost częstości występowania inwazyjnego raka szyjki macicy wśród zaszczepionej populacji.

Źródła danych ujętych w ulotce dostępne są w opracowaniu Biała Księga szczepień HPV, aktualną wersję której można pobrać na stronie stowarzyszenia http://cioz-dobrostan.pl/biala-ksiega-szczepien-hpv/

(opracowanie jest na bieżąco aktualizowane o nowe dane ze świata).

Zachęcamy Państwa do drukowania, udostępniania, załączania ulotek na swoich stronach internetowych, prosimy również o przekazanie ulotek do zakładów opieki zdrowotnej, sołtysom oraz co najważniejsze, dyrektorom szkół, aby mogli oni z kolei przekazać je rodzicom. Edukujmy się nawzajem, Nasze Zdrowie to Nasza Odpowiedzialność.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, prosimy o kontakt.

P.S. W ślad za ulotką zostanie również przekazany do Państwa użytku plakat informacyjny dot. szczepionek p/HPV.

Z wyrazami szacunku

Teresa Łabaziewicz

Stowarzyszenie Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN

ULOTKA PRZÓD druk_HPV_DOBROSTAN.pdf

ULOTKA TYŁ druk_HPV_DOBROSTAN.pdf

Pismo_w_sprawie_Programu_Profilaktyki_Zakazen_wirusem_brodawczaka_ludzkiego_HPV_ Urząd Miasta i Gminy w Sieniawie.pdf

Informacje_dodatkowe_do_przekazanych_materialow_dotyczacych_szczepien_przeciw_HPV_CIOZ_Dobrostan.pdf