Informacje dla mieszkańców
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualne informacje > Trwa ogólnopolska kampania edukacyjna "Czysty komin - czysta gmina"
Aktualne informacje dla mieszkańców
Trwa ogólnopolska kampania edukacyjna "Czysty komin - czysta gmina"

Wraz z trwaniem sezonu grzewczego nasila się problem smogu. Niestety, główną jego przyczyną jesteśmy my sami – jesienią i zimą gospodarstwa domowe emitują do atmosfery ogromne ilości szkodliwych związków przez swoje kominy. Jedynym sposobem na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia jest świadome i ekologiczne ogrzewanie domostw – a więc także edukacja mieszkańców wsi i miast w tym zakresie.

Bierze się on przede wszystkim z ogrzewania domów złej jakości węglem, a także paleniem śmieci i różnych odpadów. To ostatnie działanie jest szczególnie szkodliwe i podlega karze. Pamiętaj! Palenie śmieci truje dzieci. W Polsce ponad sto osób rocznie umiera, a tysiąc ulega podtruciu tlenkiem węgla z powodu jego niekontrolowanej emisji. „Cichy zabójca” zabiera życie całym rodzinom. 

Jedynym sposobem na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia jest świadome i ekologiczne ogrzewanie domostw. Ogólnopolski portal kominiarski Kominiarz.pl w trosce o jakość powietrza w kraju, organizuje kampanię edukacyjną pt. „Czysty komin – czysta gmina”.

Więcej informacji na www.kominiarz.pl

Zachęcamy do lektury!

PALENIE ŚMIECI TRUJE DZIECI

SMOG W POLSCE

WILGOTNOŚĆ DREWNA A WARTOSĆ OPAŁOWA