Informacje dla mieszkańców
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualne informacje > Województwo podkarpackie – aktualna informacja dot. SARS-CoV2 3 kwietnia 2020 r. godz. 10.00
Aktualne informacje dla mieszkańców
Województwo podkarpackie – aktualna informacja dot. SARS-CoV2 3 kwietnia 2020 r. godz. 10.00

Komunikat z 3 kwietnia 2020 r. Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący osób sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV 2 na terenie województwa podkarpackiego.


Stan na 3 kwietnia 2020 r. godzina 10.00 Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/ kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2943 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 121 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2,
6 osób wyzdrowiało. Odnotowano 4 zgony. Nowe potwierdzone 8 przypadków to: starsza kobieta z powiatu przeworskiego, starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, młody mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego, młoda kobieta z powiatu rzeszowskiego. Wszystkie osoby znajdują się w ścisłej kwarantannie.
W statystyce Ministra Zdrowia uwzględnione są również 2 przypadki wykazane w raporcie w dniu wczorajszym (2 kwietnia 2020 o godzinie 10.00). młoda kobieta z powiat ropczycko-sędziszowskiego (ścisła kwarantanna) kobieta w sile wieku z powiatu tarnowskiego (hospitalizowana).
dr Adam Sidor Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny