Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > „Kochamy Was bardzo”- Dzień Babci i Dziadka w Rudce
„Kochamy Was bardzo”- Dzień Babci i Dziadka w Rudce

Co roku, zarówno wnuczęta, jak i dziadkowie, z niecierpliwością oczekują dnia, w którym wszyscy spotkają się, by uroczyście, dostojnie i wesoło świętować Dzień Babci i Dziadka. Tak też było w tym roku.

Społeczność  Szkoły Podstawowej w Rudce im. Ignacego Krasickiego (uczniowie, nauczyciele i rodzice) przygotowali wspaniałą uroczystość. Ze względu na ferie zimowe spotkanie zaplanowano na 11 stycznia. W sobotnie przedpołudnie do miejscowej świetlicy przybyło kilkadziesiąt osób.

Szanowni goście zostali przywitani przez dyrektor szkoły - Ewę Preizner-Rygowską, która złożyła dostojnym babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, pociechy z wnucząt, jak najmniej trosk i zmartwień. W uroczystości wzięli również udział sołtys Rudki pani  Bogusława Czajkowska oraz radny pan Adam Strug.

Część artystyczną, przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem sporej grupy nauczycieli, rozpoczęto  przepiękną, nowatorską i radosną szopką krakowską, a następnie najmłodsze wnuczęta z oddziału przedszkolnego zaprezentowały bogaty program, w którym tańcem, piosenką i wierszem wyraziły to, jak bardzo kochają dziadków. Humorystyczne scenki w wykonaniu uczniów klas I- III rozbawiły publiczność. Koncert piosenek zimowo- świątecznych oraz odśpiewane „Sto lat” przez wszystkie wnuczęta, zakończyły ten barwny występ. Dziadkowie otrzymali pomysłowe, ręcznie robione upominki, a następnie wszyscy udali się na obiad i słodki deser.

Ogromne brawa, rozpromienione twarze babć i dziadków, a także słowa uznania i podziękowania, to kolejne potwierdzenie tego, że warto i trzeba organizować takie spotkania.

Monika Kwaśniewska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć