Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > „Podkarpacki E-Senior” - w Sieniawie ruszyło szkolenie
„Podkarpacki E-Senior” - w Sieniawie ruszyło szkolenie

W czwartek, 9 maja ruszyły zajęcia w ramach projektu „Podkarpacki E-Senior" dofinansowanego z Funduszy Europejskich.

W ramach projektu, 8 seniorów w wieku 65+ z gminy Sieniawa przejdzie cykl 15 czterogodzinnych spotkań z zakresu obsługi laptopa, tabletu i smartfona, podczas których nauczą się m.in. w jaki sposób wykorzystać sprzęt elektroniczny w celu zdobycia wiedzy o zdrowym odżywianiu się czy poradach zdrowotnych; nauczą się jak wyszukiwać informacje o koncertach czy pielgrzymkach; jak go wykorzystać w kontaktach z rodziną i znajomymi oraz do zakładania konta bankowego, zakupów online czy spraw codziennych, np. zaplanowania podróży czy zakupu biletów. Zajęcia odbywają się w sali konferencyjnej w remizie OSP „Orzeł” w Sieniawie.

Cieszy fakt, że seniorzy są otwarci na nowe technologie. Kiedy przychodzą trudności z poruszaniem się czy wychodzeniem z domu, pojawia się alternatywa, jaką są współczesne narzędzia do komunikacji i zdobywania wiedzy. Wierzymy, że seniorzy wykorzystają zdobyte umiejętności w życiu codziennym.

Projekt realizuje Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Rzeszowie we współpracy z Fundacją na rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych SOCIETAIS. Szkolenie potrwa do 29 sierpnia br. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Wioletta Żak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć