Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > 100 lat temu urodził się papież Jan Paweł II
100 lat temu urodził się papież Jan Paweł II

18 maja 1920 r. przyszedł na świat Święty Jan Paweł II, papież, który zmienił oblicze świata i Kościoła. Dziś obchodzimy 100 rocznicę Jego urodzin.

Z tej okazji przedstawiciele samorządu Miasta i Gminy Sieniawa, burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś i sekretarz Barbara Matyja oraz ksiądz proboszcz Jan Grzywacz złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem naszego drogiego Rodaka na placu przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sieniawie.

Karol Wojtyła był dla każdego, kto był w potrzebie. Jednał, kochał, modlił się i słuchał. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Jego słowa wypowiedziane podczas kolejnych pielgrzymek do Ojczyzny do dziś pozostały w naszych sercach i są dla wielu drogowskazem.

Rok 2020 jest rokiem Jana Pawła II.

Ojcze Święty, módl się za nami!

Przesłanie Prezedenta RP z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II:

https://www.facebook.com/notes/kancelaria-prezydenta-rp/prezydent-jan-paweł-ii-papież-wolności-i-solidarności/3837736562968125/

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć