Samorząd reprezentowała sekretarz Miasta i Gminy Sieniawa, jednocześnie wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Sieniawie dh Barbara Matyja, natomiast Ochotniczą Straż Pożarną - Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Sieniawie dh Eryk Ceglak wraz ze strażakami.

W imieniu całego samorządu i strażackiej braci przekazane zostały wszystkim Druhom i Druhnom serdeczne gratulacje i życzenia wraz z podziękowaniem za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich codziennych obowiązków.

- Niech ten dzisiejszy dzień będzie dla Państwa szczególnie uroczystym i radosnym, niech przyniesie spełnienie planów i pragnień oraz doda sił potrzebnych w dalszym pełnieniu zaszczytnej służby dla dobra społeczeństwa. Zawsze szczęśliwych powrotów ze wszystkich akcji ratowniczych, a także zdrowia i wszelkiej pomyślności. Życzę, by dzisiejsze święto było inspiracją do dalszych działań w dziele służby drugiemu człowiekowi w myśl strażackiego zawołania „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – mówiła dh Barbara Matyja.

 

Na ręce przewodniczącego DHZ Jurija Kochana, a także starosty Pečovskej Novej Vsi Jaroslava Dujavy przekazane zostały upominki z okazji tego wyjątkowego jubileuszu. Delegacja z Sieniawy otrzymała natomiast podziękowania za wieloletnią, owocną współpracę pomiędzy samorządami i zaszczycenie obecnością podczas obchodów.