Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Dni Sieniawy 2017
Dni Sieniawy 2017

Czerwone Gitary i Sound’n’Grace to gwiazdy, które uświetniły swoim występem tegoroczne Dni Sieniawy, których główne obchody miały miejsce 11 czerwca na stadionie miejskim w Sieniawie.

Już w piątek 9 czerwca w godzinach przedpołudniowych na stadionie miejskim było gwarno i wesoło. Święto Miasta rozpoczęła bowiem IX Gminna Spartakiada Dzieci i Młodzieży, która dostarczyła najmłodszym mieszkańcom miasta i gminy wielu pozytywnych emocji i dużo radości. Piątkowe popołudnie przyniosło też wiele innych atrakcji dla dzieci – m.in. zabawy z animatorami, dmuchane place zabaw i wesołe miasteczko. Wiele emocji dostarczył fanom piłki nożnej mecz Sokoła Sieniawa z drużyną Start Pruchnik, który miejscowy zespół wygrał 3:1. W przerwie meczu rozegrano turniej strzelecki, w którym udział wzięli chłopcy do lat 13. Strzelenie gola bramkarzowi Sokoła to nie lada wyczyn, ale niektórym się udało – wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a zwycięzcy piłki.
Sobota także upłynęła pod znakiem sportowej rywalizacji. Jak co roku rozegrany został Turniej Piłki Plażowej Mężczyzn i Mikstów. Odbyła się także III edycja Turnieju Sprawnościowego Sołectw o Puchar Burmistrza. Wystartowały w niej cztery drużyny, które rywalizowały biorąc udział w slalomie maluchem, spacerze na szczudłach, gąsienicach i rzutach lotkami. Zwycięstwo ponownie zdobyli przedstawiciele z Dybkowa. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Leżachowa, a na trzecim ekipa z Rudki. Na zakończenie dnia odbyła się zabawa taneczna.
W niedzielę w godzinach przedpołudniowych na Orliku odbył się turniej piłki nożnej chłopców z rocznika 2008. Następnie młodszych i starszych uczestników Dni Sieniawy bawił duet cyrkowy Focus z Zamościa. Duże zainteresowanie i sporą widownię zgromadził pokaz tresury psów, któremu towarzyszył ciekawy komentarz na temat zachowania zwierząt. Kolejnym punktem imprezy był program pt. „Metamorfozy” w wykonaniu grupy kabaretowej „Rama bez dynama”.
Część koncertową rozpoczął występujący już od ponad 50. lat na polskiej scenie muzycznej zespół Czerwone Gitary. Muzycy zaśpiewali nowe utwory, ale nie zabrakło też starych przebojów. Następnie na scenie pojawił się zespół Sound’n’Grace – polski chór wykonujący muzykę pop, soul, contemopary gospel. Nie zabrakło znanych i lubianych utworów tj. „Dach” czy „Możesz wszystko”, które sieniawska publiczność śpiewała razem z wokalistami.
Po koncercie niebo rozświetlił efektowny pokaz sztucznych ogni.
Na zakończenie Dni Sieniawy wystąpił zespół Galaktyka.
W przerwie między koncertami burmistrz Adam Woś w towarzystwie zastępcy Janusza Świta oraz przedstawicieli z zaprzyjaźnionych gmin ze Słowacji wręczył „Sokoły Roku”. Statuetki te przyznawane są osobom wspierającym rozwój i kreującym pozytywny wizerunek Miasta i Gminy Sieniawa. W tym roku przyznano je po raz piąty, a otrzymali je: Nadleśniczy Jan Śliwa i Nadleśnictwo Sieniawa – w jego imieniu statuetkę odebrał pracownik Nadleśnictwa Dariusz Baj, sołtys Paluch Janina Majder – statuetkę odebrała córka oraz piłkarz MKS Sokół Sieniawa Tomasz Wilusz.
Dni Sieniawy poprzedziło wiele imprez towarzyszących. Były to zawody wędkarskie zorganizowane przez Polski Związek Wędkarski Koło Sieniawa oraz konkurs wiedzy o Sieniawie i konkurs fotograficzny „Odkrywamy piękno Gminy Sieniawa”, które przygotowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Sieniawa.
Patronat medialny nad tegorocznym świętem naszego miasta objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, GC „Nowiny”, „Gazeta Jarosławska” i „Życie Podkarpackie”.

Marta Kozłowicz

Serdecznie dziękujemy osobom i firmom, które wsparły finansowo lub rzeczowo Dni Sieniawy, a w tym roku byli to:
- Zakład Rolniczo-Przemysłowy „Farmutil HS” S.A., Śmiłowo
- Nadleśnictwo Sieniawa
- Bank Spółdzielczy
- Gran Tech, Wylewa
- Socha – Technika grzewcza i sanitarna, Dariusz Socha, Jarosław
- Euro Okna Plus, Tadeusz Otręba
- Zakład Usług Remontowo-Budowlanych, Józef Kurko, Rudka
- Stare Miasto Park, Wierzawice
- Firma Ewmar, Mariusz Świąder, Sieniawa
- Biuro Usług Komputerowych Proxima, Przeworsk
- Usługi Ubezpieczeniowe, Marian Świt, Sieniawa
- „Car-Test-Skp” Stacja Kontroli i Obsługi Pojazdów, Paweł Chmura, Sieniawa
- Apteka im. Mańkowskiego, Tadeusz Biernat
- Polimarky, Marek Kyc, Rzeszów
- Kancelaria Notarialna Marcin Jakub Raba, Przeworsk
- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Master, Marek Porczak, Jarosław
- GS Sieniawa Jan Skalski oraz sieć sklepów Lewiatan
- Hotel Pałac Sieniawa
- Drewnoland, Łukasz Socha, Mateusz Socha, Czerce
- Bar Pod Kasztanem, Mariusz Gładysz, Sieniawa
- Gabinet kosmetyczny Avanti, Justyna Radawiec-Gazda, Sieniawa
- Drogeria Jasmin, Fama s.c., Sieniawa
- Studio Fryzur i Kosmetyków „Sabina”, Elżbieta Pikuła, Sieniawa
- Rukola Pizza & Coctail Bar, Sieniawa
- Handel Artykułami Przemysłowymi, Halina Kisiel, Sieniawa

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć