Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Dożynki Gminne w Sieniawie
Dożynki Gminne w Sieniawie

W środę 15 sierpnia w Sieniawie odbyło się coroczne Święto Plonów.
Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Sieniawie, celebrowana przez ks. Karola Burdę, ks. Jana Grzywacza i ks. Pawła Hałasa, podczas której poświęcono wieńce. Następnie korowód dożynkowy udał się na stadion miejski, gdzie miała miejsce dalsza część święta plonów. Po przywitaniu gości nastąpiła prezentacja pięknych wieńców dożynkowych wykonanych przez wieńczarzy poszczególnych sołectw. Wieńce wyrażające radość z zebranych plonów, prezentowały się okazale i zachwycały kształtem i misternym wykonaniem. W tym roku podziwiać mogliśmy wieńce w kształcie krzyża, korony, mitry, monstrancji czy konia z wozem. Pięknie ozdobione ziołami i żywymi kwiatami cieszyły oko oglądających, a niektóre symboliką nawiązywały do przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie starostowie dożynek: Alina Karwan z Rudki i Mariusz Lipniarski z Leżachowa przekazali na ręce burmistrza Adama Wosia chleb dożynkowy. W okolicznościowym wystąpieniu burmistrz podziękował rolnikom za ich pracę, z której na co dzień wszyscy korzystamy i życzył wszystkim gospodarzom zdrowia i zadowolenia, jak najmniej trosk oraz obfitych plonów każdego roku.
Program artystyczny rozpoczął koncert piosenek ludowych w wykonaniu członków stowarzyszenia „Aktywni w Sieniawie”. Następnie na scenie z repertuarem piosenek wystąpiły Koła Gospodyń Wiejskich z Dybkowa i Rudki, zespół „Piganeczki” oraz Kurde Babki i Przyjaciele z Czerwonej Woli. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich od kilku lat na dożynki przygotowują przedstawienia kabaretowe. Podobnie było i w tym roku – scenka kabaretowa pt. „Wiejskie przypadki w znakach czasu” bardzo spodobała się zebranej na uroczystościach publiczności o czym świadczyły salwy śmiechu i gromkie brawa. Na zakończenie podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tegorocznych dożynek złożyli Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” Piotr Majcher w Sieniawie i Burmistrz Adam Woś.
Dla wszystkich uczestników dożynek przygotowano darmowy poczęstunek, a dla najmłodszych liczne atrakcje. Dożynki tradycyjnie zakończyła zabawa taneczna.

Serdecznie dziękujemy sponsorom tegorocznych dożynek za okazane wsparcie. W tym roku byli to:
- Zakład Rolniczo-Przemysłowy „Farmutil HS”, Śmiłowo
- Nadleśnictwo Sieniawa
- Stare Miasto Park, Wierzawice
- Zakład Usług Remontowo Budowlanych, Józef Kurko
- Marian Świt
- Rukola Pizza & Coctail Bar, Sieniawa

 

Marta Kozłowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć