Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Druh Marian Ceglak – komendant miejsko-gminny ZOSP RP w Sieniawie odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi
Druh Marian Ceglak – komendant miejsko-gminny ZOSP RP w Sieniawie odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

Druh Marian Ceglak – komendant miejsko-gminny ZOSP RP w Sieniawie został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Odznaczenia państwowe otrzymali szczególnie zasłużeni w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej przedstawiciele podkarpackich OSP, a aktu dekoracji – w imieniu Prezydenta RP – dokonała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 5 listopada w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Wojewoda podziękowała strażakom za nieustanną gotowość do niesienia pomocy w przypadku różnego rodzaju zagrożeń, za wzorową postawę, zaangażowanie i wytrwałość. Odznaczonym gratulował również podkarpacki komendant wojewódzki PSP Andrzej Babiec oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Janusz Konieczny.

Druh Marian Ceglak w szeregach OSP jest od 50 lat. To wzorowy strażak, wychowawca kolejnych pokoleń młodych strażaków, do tego znakomity organizator mocno zaangażowany w życie lokalnej społeczności. Za swoją długoletnią działalność uhonorowany został wieloma odznaczeniami pożarniczymi, m.in. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa (1998), Brązowym Krzyżem Zasługi (2014), medalem honorowym im. Bolesława Chomicza (2015), jak również najwyższym odznaczeniem – Złotym Znakiem Związku (2005).

 

Ostatnio dodane