Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Dzień Patrona - święto Szkoły Podstawowej w Czerwonej Woli
Dzień Patrona - święto Szkoły Podstawowej w Czerwonej Woli

16 października to szczególny dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Woli. To pamięć i zjednoczenie z patronem szkoły, Janem Pawłem II.

Wyjątkowe wydarzenie, w tym roku szkolnym przeżywane po raz 19, odbyło się w zupełnie innej, wymuszonej epidemią scenerii oraz bez udziału zaproszonych gości, mszy świętej czy pieszej wędrówki szlakiem patrona na Tarnicę.

Po litanii do świętego Jana Pawła II poprowadzonej przez s. Barbarę Dereń, uczniowie i nauczyciele w salach lekcyjnych powrócili pamięcią do najpiękniejszych i najtrudniejszych lat Ojca Świętego oglądając film biograficzny pt. „Karol Wojtyła - Jan Paweł II” oraz kreskówkę ,,Skarby Jana Pawła II”. Filmy te stały się inspiracją dla uczniów do wykonania zadań plastycznych oraz konkursu wiedzy o życiu i pontyfikacie patrona. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki. Potem był słodki poczęstunek, któremu towarzyszyły najpiękniejsze melodie skomponowane przez wybitnych twórców polskiej muzyki rozrywkowej na 100-lecie urodzin.

Mieć takiego Patrona to zaszczyt i przeświadczenie, że pomaga w łatwych i trudnych momentach życia. By to odczuć, wystarczy zaśpiewać fragment hymnu szkolnego:

 „Ojcze Święty, chociaż burze szaleją Barka płynie i przy Tobie nie zginie.

Nie lękamy się, wypływamy na głębię. Cała na przód, nowy czeka nas dzień”.