Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Dzień Szpilek - pomagamy dzieciom chorym na raka
Dzień Szpilek - pomagamy dzieciom chorym na raka

Nasze wspaniałe dziewczyny z Urzędu Miasta i Gminy oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieniawie włączyły się do pięknej i bardzo potrzebnej akcji pomocy dzieciom chorym na raka. Choć noszą szpilki na co dzień, tego dnia założyły je w szczególnym celu.

25 września z inicjatywy Kliniki Przylądek Nadziei organizowana jest akcja #DzienSzpilek. Akcja jest formą pomocy dla małych wojowników z Kliniki Onkologicznej Przylądek Nadziei. Wystarczy tego dnia zrobić zdjęcie swoim szpilkom oraz opublikować je na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #DzienSzpilek. Za każde udostępnione zdjęcie, Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, otrzyma 2 zł na rzecz pacjentów ze szpitala Przylądek Nadziei, w którym każdego roku leczy się 2000 dzieci z całej Polski!

Fundacja od 30 lat zakupuje drogie, nierefundowane leki oraz nowoczesny sprzęt medyczny, finansuje terapie i rehabilitacje, a także prowadzi unikatową w skali kraju Klinikę Mentalną, w której wsparcie psychologiczne otrzymują nie tylko pacjenci, ale także ich rodzice.

Organizatorem akcji jest Moliera2, które w ubiegłym roku wsparło Alivia - Fundacja Onkologiczna.

https://onkologia-dziecieca.pl/chorzy/news/id/3430-zaloz-szpilki-i-pomoz-dzieciom-chorym-na-raka?fbclid=IwAR2dtEnlLqVqcD8iUZ48OuAsuJXq9O3iLHtJmPc1AsBBbpViMkZYcCSdxPc