Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Dziewczyny dały włosa!
Dziewczyny dały włosa!

Uczennice Szkoły Podstawowej w Sieniawie Daria Jabłońska (kl. IVb), Julia Kitowska (kl. IVb), Aleksandra Capłap (kl. Va) oraz Paulina Dyrda (kl. Vb) dołączyły do programu „Daj Włos!” realizowanego przez fundację Rak’n’Roll, działającą na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.

Zaczęło się od Darii, która pokazała na lekcji wychowawczej koleżankom i kolegom zdjęcia z przebiegu wizyty u fryzjera, inspirując innych do takiego odważnego, ale jakże szlachetnego kroku. Wtedy okazało się, że już wcześniej inne dziewczynki z tejże szkoły – Julia, Ola i Paulina zdecydowały się uczynić tak samo. Dziewczęta ścięły swoje piękne, długie włosy i oddały na szczytny cel. Powstaną z nich peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

Dzięki perukom chore kobiety będą wyglądać znacznie lepiej i mieć więcej siły do walki o zdrowie. Dostaną NADZIEJĘ. I to jest najważniejsze…

Wspaniała postawa dziewczyny, wielkie brawa! Kto się jeszcze odważy? Włosy na peruki może oddać każdy, kto ma pasma długości min. 25 cm. Włosy mogą być farbowane na ciemniejszy kolor, nie mogą być jednak rozjaśniane. Na stronie internetowej www.raknroll.pl/daj-wlos/ można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące programu, najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi oraz listę salonów fryzjerskich, które pomogą ściąć włosy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć