Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Gospodarze z Pigan powitali przedstawicieli rządu
Gospodarze z Pigan powitali przedstawicieli rządu

W sobotę, 9 marca br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyła się regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której została zaprezentowana Europejska Deklaracja Programowa PiS.

W konwencji uczestniczyła czternastoosobowa delegacja Koła Gospodyń Wiejskich z Pigan, która powitała na Podkarpaciu przedstawicieli polskiego rządu, przekazując na ręce prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego przepięknie zdobiony bochen chleba z Sieniawszczyzny. Koło słynie z ich wypieków na różne okazje. Tym razem obdarowani zostali przedstawiciele rządu, co jest dla nas wszystkich ogromnym zaszczytem i powodem do dumy. Warto wspomnieć, że zaledwie tydzień wcześniej delegacja Koła Gospodyń Wiejskich w Piganach, właśnie w Jasionce odebrała nagrodę im. J. Ślisza m.in. za popularyzowanie i kultywowanie tradycji regionalnych.

Europejską Deklarację Programową Prawa i Sprawiedliwości podpisali w Jasionce liderzy list PiS w poszczególnych okręgach, w tym wicepremier Beata Szydło, minister edukacji narodowej Anna Zalewska, szef MSWiA Joachim Brudziński i szef kampanii wyborczej, europoseł Tomasz Poręba. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja 2019 r. Polacy będą wybierać 52 europosłów w trzynastu okręgach wyborczych.

 Marta Kozłowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć