Była to już XIII edycja wydarzenia, którego celem jest pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych związanych ze śpiewaniem kolęd i pastorałek. Przed sieniawską publicznością wybrzmiały tradycyjne kolędy w dobrze znanych i nowych aranżacjach, pastorałki i piosenki świąteczne. Zaprezentowane zostały także barwne jasełka i scenki słowno-muzyczne. Z repertuarem, który radował serce i duszę, wzruszał i czasem bawił do łez, wystąpili: Stowarzyszenie „Aktywni w Sieniawie”, Stowarzyszenie Krzewienia Kultury i Tradycji „Piganeczki” oraz koła gospodyń wiejskich z Czerwonej Woli, Leżachowa, Wylewy, Paluch, Dybkowa, Dobrej i Rudki. Z roku na rok poziom przeglądu rośnie, a repertuar się poszerza. KGW chętnie propagują zwyczaj kolędowania i zapraszają coraz młodszych uczestników. Najmłodszą aktorką, która wcieliła się w rolę Jezuska, była sześciomiesięczna Wiktoria z Sieniawy.

   Na zakończenie trzyipółgodzinnego widowiska burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś podziękował zebranym za udział i wspólne kolędowanie, szczególnie artystom za wyjątkowy przekaz, wrażenia artystyczne i podtrzymywanie jednej z najpiękniejszych polskich tradycji.

Organizatorem wydarzenia byli Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa oraz Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej w FOTOGALERII