Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Kolorowy plac zabaw już cieszy najmłodszych
Kolorowy plac zabaw już cieszy najmłodszych

Nowy, kolorowy i atrakcyjny plac zabaw, mają do dyspozycji dzieci z Dybkowa. Będzie to wspaniałe miejsce do zabawy i integracji nie tylko najmłodszych mieszkańców. Uroczyste oddanie placu do użytku odbyło się 15 września, podczas pikniku rodzinnego.
Na otwarcie placu zabaw przyszło wielu małych i starszych mieszkańców wsi, uradowanych takim oto obiektem. Z jego powstania rad jest burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś, który w dniu oddania placu do użytku zapowiedział, że następne powstaną w kolejnych miejscowościach przy kompleksach sportowych, by najmłodsi mieszkańcy mogli spędzać na nich radosne chwile. Plac zabaw powstał dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017–2020.
Otwarcie połączone było z piknikiem rodzinnym. Mimo niezbyt sprzyjającej aury frekwencja dopisała, a najmłodsi mieszkańcy Dybkowa z radością korzystali z nowego miejsca zabaw.
Podczas pikniku odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem pań z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Sieniawa oraz ze specjalnym udziałem gospodyń z Pecovskiej Novej Vsi ze Słowacji. Podczas warsztatów panie przygotowały potrawy, którymi częstowały uczestników imprezy. Na deser z kolei zaserwowały słodkie wypieki. Natomiast druhowie z OSP Dybków częstowali zgromadzonych kiełbaskami z grilla.
                                       
Renata Jarosz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć