Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Nie bądź obojętny – reaguj!
Nie bądź obojętny – reaguj!

W związku z sezonem jesienno-zimowym Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieniawie zwraca się do Państwa z apelem i prośbą o wzmożoną czujność na sytuację osób żyjących w najbliższym sąsiedztwie, szczególnie osób bezdomnych, samotnych, niepełnosprawnych, zdanych wyłącznie na siebie, pozbawionych pomocy i opieki ze strony osób najbliższych, a przez to narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Zagrożenie to dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. 

Wszelkie sygnały o potrzebie udzielenia pomocy można kierować do

m.in.:

•             Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieniawie osobiście

w godzinach pracy od 7.30 do 15.30, bądź telefonicznie pod numerem 16 622 73 01

•             Komisariatu Policji w Sieniawie tel. 16 622 70 07 lub 997

•        całodobowej bezpłatnej infolinii 987 - pod jej numerem można zgłaszać potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej z powodu złych warunków atmosferycznych

•             pod ogólnopolski alarmowy numer telefonu 112

 Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i Gminy Sieniawa wyrażamy nadzieję, że wspólne działania w zakresie rozeznania potrzeb, skoorydnowanie działań wszystkich służb oraz indywidualna Państwa wrażliwość pozwoli na złagodzenie negatywnych skutków niskich temperatur i pomoże uniknąć tragicznych w skutkach następstw zimy.

 

 

 

 

 

Ostatnio dodane