Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Od 100 lat wolna i niepodległa Polska
Od 100 lat wolna i niepodległa Polska

11 listopada 2018 r. obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjątkowy jubileusz i piękna pogoda sprawiły, że mieszkańcy miasta i gminy Sieniawa licznie przybyli by wspólnie uczcić pamięć o tych wydarzeniach.
Gminne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęła msza św. w intencji ojczyzny celebrowana przez proboszcza sieniawskiej parafii ks. Jana Grzywacza i ks. Pawła Hałasa. Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych złożyli wiązanki i zapalili znicze pod pomnikiem Jana Pawła II i Tablicą Legionistów, a w niebo wypuszczono białe i czerwone balony. Tradycyjnie już część artystyczna odbyła się w sali widowiskowej CKSiR „Sokół” w Sieniawie, a rozpoczęło ją odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie licznie zebrana na uroczystości publiczność obejrzała okolicznościową akademię przygotowaną przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im . T. Kościuszki w Sieniawie. Bogatemu w pieśni patriotyczne i wiersze programowi artystycznemu, w którym ukazano najważniejsze wydarzenia związane z niewolą i odzyskaniem niepodległości, towarzyszył pokaz slajdów – obrazów, które nawiązywały do tego co działo się na scenie. Całość dopełnił ciekawy animowany film ukazujący historię Polski od czasów Piasta po współczesność. Pełen wzruszających momentów program okolicznościowy, został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność, o czym świadczyły owacje na stojąco. Program przygotowali nauczyciele: Krystyna Pieczonka, Elżbieta Majcher, Piotr Majcher, Tomasz Dąbrowski i Bogusław Bartuś.
W okolicznościowym wystąpieniu burmistrz Adam Woś podziękował dzieciom i młodzieży szkolonej oraz nauczycielom za piękną i wzruszającą lekcje historii.

Marta Kozłowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć