Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Oszczędzają, pomagają, twórczo się rozwijają i ....osiągają sukcesy!
Oszczędzają, pomagają, twórczo się rozwijają i ....osiągają sukcesy!

Od kilku lat w Szkole Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Rudce działa pod patronatem Banku Spółdzielczego w Rzeszowie O. w Sieniawie - Szkolna Kasa Oszczędności prowadzona przez panią Małgorzatę Dyndał. Uczniowie na własnych minilokatach odkładają zaoszczędzone pieniądze. W ten sposób uczą się nie tylko systematycznego oszczędzania, ale odpowiedzialnego dysponowania pieniędzmi i przeznaczania ich na konkretny cel.

Do końca bieżącego roku szkolnego uczniom udało się łącznie zaoszczędzić niebagatelną sumę - ponad 40 000 złotych. Ponadto SKO regularnie przeprowadza akcję zbiórki makulatury, a pieniądze pozyskane w ten sposób przeznacza na szczytne cele, np. dla dzieci z Domu Dziecka w Jarosławiu.

W ramach działalności SKO, w szkole od lat organizowane są różne ciekawe konkursy, między innymi plastyczne, literackie czy wiedzy o oszczędzaniu. Własnoręcznie wykonane prace dzieci można corocznie podziwiać w Banku Spółdzielczym w Sieniawie. Co roku, 21 marca podczas Szkolnego Dnia Talentów, uczniowie prezentują ciekawe przedstawienia teatralne, zachęcające do oszczędzania.

Systematycznie prowadzona jest kronika, która dokumentuje wszystkie działania podejmowane w ramach SKO. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego laureaci oraz najlepiej oszczędzający otrzymują nagrody rzeczowe, które wręcza dyrektor BS w Sieniawie Marcin Fitał. SKO działa prężnie, a oszczędzanie bardzo podoba się uczniom. Co roku SKO przystępuje do ogólnopolskiego konkursu programu „Talentowisko". W ramach konkursu trzeba wykonać szereg zadań. Tym razem udało się osiągnąć ogromny sukces - II miejsce w etapie regionalnym. Dla SKO działającej w tak niewielkiej szkole to naprawdę wielkie wyróżnienie. Wszyscy oszczędzający bardzo się cieszą z fantastycznej nagrody pieniężnej.

SP Rudka

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć