Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Podwójne święto w Wylewie
Podwójne święto w Wylewie

W poniedziałek 21 maja społeczność Wylewy obchodziła podwójne święto: Dzień Patrona szkoły podstawowej oraz otwarcie kompleksu boisk sportowych. Uroczystości poprzedziła msza św. odprawiona w kościele parafialnym w Sieniawie. Po nabożeństwie delegacja szkoły złożyła kwiaty na grobie patrona – śp. prof. K. Sucheckiego.
Dalsze obchody miały miejsce w Wylewie. Proboszcz ks. Jan Grzywacz poświęcił tam nowe obiekty, a przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Adamem Wosiem dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. W okolicznościowych wystąpieniach sołtys Bogusława Moczarska i dyrektor szkoły Maria Ożga podziękowały burmistrzowi za wsparcie budowy boisk, na których dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W związku z obchodami Dnia Patrona pani dyrektor przypomniała pokrótce historię miejscowej szkoły, którą społeczność wiejska wybudowała w 1890 roku. Warto dodać, że w uroczystościach wzięli udział synowie, wnuk i prawnuk pierwszego po wojnie kierownika szkoły Adama Grzegorzaka.
Następnie głos zabrali uczniowie szkoły podstawowej. Pod kierunkiem nauczycieli przygotowali program artystyczno-sportowy, w którym pokazali swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych m.in. gimnastyce, piłce ręcznej i nożnej, koszykówce i siatkówce. Pokaz zakończył popularny taniec belgijka. Program przygotowali: Anna Kolczak, Jadwiga Lichołat i Andrzej Lichołat, dekoracje – Bogusław Bartuś.
Na zakończenie uczniowie przekazali na ręce burmistrza kwiaty i podziękowanie „za działalność na rzecz promocji sportu ”.
Dla zgromadzonych na uroczystości mieszkańców przygotowano piknik rodzinny i darmowy poczęstunek z grilla.

Marta Kozłowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć