Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu, Urzędu Gminy w Zarzeczu oraz ratownictwa medycznego SP ZOZ w Przeworsku, przeprowadzili 9 maja Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, dla uczniów szkół podstawowych. Sponsorem nagród w konkursie był m.in. samorząd Miasta i Gminy Sieniawa.

Celem turnieju jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy eliminacji musieli rozwiązać test, zmierzyć się z zadaniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz pokonać rowerem tor przeszkód. Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych 10 - 12 lat  i 13 - 15 lat.

Ogólnopolski Turniej w Ruchu Drogowym od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Najlepsi mogą być nie tylko dumni ze swoich umiejętności, lecz również oczekiwać na atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów imprezy. W tym roku, do konkursu zgłosiło się 11 drużyn ze szkół podstawowych. W turnieju powiatowym udział wzięło łącznie 38 uczniów, którzy wykazali się najlepszymi osiągnięciami podczas eliminacji na poziomie gminnym.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk wicestarosty przeworskiego Jerzego Mazura, Wójta Gminy Zarzecze Tomasza Bury oraz Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku podinsp. Roberta Sobolewskiego.

Fundatorami nagród dla zwycięzców byli: Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Burmistrz Miasta Przeworska, Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga, Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa, Wójt Gminy Zarzecze, Wójt Gminy Tryńcza, Wójt Gminy Jawornik Polski, Wójt Gminy Przeworsk, Wójt Gminy Gać, Stowarzyszenie Przeworsk - Powiat Bezpieczny, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie oraz IPA region przeworski.

Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku składa serdeczne podziękowania sponsorom za podniesienie rangi konkursu ufundowanymi nagrodami.

Źródło: KPP Przeworsk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć