Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Przegląd grup kolędniczych
Przegląd grup kolędniczych

Po raz kolejny Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie gościło w swoich progach kolędników, którzy zaprezentowali ciekawe kolędy, wesołe przedstawienia jasełkowe oraz złożyli życzenia noworoczne. Coroczny przegląd grup kolędniczych jest najlepszym przykładem na to, że tradycja kolędowania jest wciąż żywa i chętnie kontynuowana.
W niedzielę 21 stycznia na scenie „Sokoła” zaprezentowało się osiem grup kolędniczych z terenu miasta i gminy. Na scenie z mini koncertami kolęd i pastorałek wystąpili członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z Paluch, Dobrej, Dybkowa i Rudki, zespół Piganeczki oraz Kurde Babki i Przyjaciele z Czerwonej Woli. Pełne humoru przedstawienie jasełkowe pt. „A Lucek wam pokaże” przygotowało KGW z Wylewy, a członkowie Stowarzyszenia „Aktywni w Sieniawie” – refleksyjny program słowno-muzyczny pt. „Nie było miejsca”. Śpiewakom akompaniowali muzycy: Celina Szczęch, Klaudia Buniowska, Kamil Szwarczak, Konrad Wermiński, Leonard Wermiński oraz Krzysztof Groch z zespołem.
Radosne kolędowanie i muzyka spotkały się z serdecznym przyjęciem publiczności. Na zakończenie przeglądu burmistrz Adam Woś podziękował wszystkim artystom i uczestnikom za wspólnie spędzony czas – Każdego roku zespoły śpiewacze zaskakują nas nowymi kolędami i tak też było w tym roku – usłyszeliśmy również wiele pięknych, zupełnie nowych pastorałek. Dzięki Wam przeżyliśmy wspaniałe chwile – mówił burmistrz.

 

Marta Kozłowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć