Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > PUNKT OBSŁUGI PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE
PUNKT OBSŁUGI PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

Od stycznia 2021 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Sieniawie działa Punkt Obsługi Programu Czyste Powietrze przeznaczony dla mieszkańców Miasta i Gminy Sieniawa.

To efekt zawartego porozumienia ze Stowarzyszeniem Ekomonterzy z siedzibą w Krakowie i odpowiedź na nowe zadania samorządu określone w Uchwale Nr XXVII/463/20 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 28 września 2020 r. w sprawie Programu ochrony powietrza dla województwa podkarpackiego.

Uruchomienie punktu konsultacyjnego to przede wszystkim dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy zainteresowani są, bądź rozważają skorzystanie z programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego można pozyskać rządowe pieniądze na wymianę starego źródła ciepła na ekologiczne, na termomodernizację budynku oraz na odnawialne źródła energii. 

Punkt Obsługi Programu Czyste Powietrze działa w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Sieniawie w każdy czwartek od godz. 9.00 do 12.30 i jest obsługiwany przez przedstawicieli Stowarzyszenia Ekomonterzy, którzy bezpłatnie:

- udzielają mieszkańcom informacji o zasadach działania Programu Czyste Powietrze, wymogach formalnych i technicznych warunkujących otrzymanie dotacji;

- pomagają wypełnić wniosek o przyznanie dotacji i inne wnioski związane z Programem Czyste Powietrze;

- prowadzą doradztwo techniczne w budynkach będących własnością mieszkańców (w miarę posiadanych przez Stowarzyszenie możliwości technicznych i kadrowych oraz na wniosek mieszkańca).

Pierwszy dyżur w Urzędzie Miasta i Gminy w Sieniawie – najbliższy czwartek (14 stycznia 2021 r.) - na dyżur można zapisać się pod numerem telefonu: (16) 622 73 01. 

Każdy zainteresowany mieszkaniec Miasta i Gminy Sieniawa może skorzystać również ze zdalnych następujących form konsultacji:

- dzwoniąc pod numer telefonu: 729 876 173, w godzinach 9:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku;

- pisząc na adres poczty elektronicznej: czystepowietrze@ekomonterzy.pl, w godzinach 9:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług Punkt Obsługi Programu Czyste Powietrze.