Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Radosne kolędowanie
Radosne kolędowanie

W ostatnią niedzielę stycznia Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie rozbrzmiewało najpiękniejszymi polskimi pieśniami bożonarodzeniowymi. Wieczór kolęd i pastorałek zgromadził w sali widowiskowej liczną publiczność, a wspólne śpiewanie wprowadziło niepowtarzalny, świąteczny nastrój.
Radosne kolędowanie rozpoczął koncert chóru dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Sieniawa prowadzonego przez charyzmatyczną dyrygent Magdalenę Czechowicz, który nowymi aranżacjami muzycznymi i pełnym energii wykonaniem porwał do wspólnego śpiewania zebraną widownię. Zabrzmiały dźwięki znanych polskich utworów i świątecznych piosenek również w języku angielskim, dodatkowo chór dał popis możliwości językowych i pół żartem, pół serio „zaśpiewał” po niemiecku, ukraińsku czy hiszpańsku. Do wspólnego śpiewania na scenie dołączyły też rozśpiewane aniołki i weseli pastuszkowie, czyli dzieci z Przedszkola Miejskiego w Sieniawie, którzy swoim dziecięcym urokiem i uśmiechem podbili serca słuchaczy. Publiczność nagrodziła wykonawców owacją na stojąco.
Kolejnym punktem koncertu był występ znanej sieniawskiej grupy Credo, która przy akompaniamencie Krzysztofa Grocha zaprezentowała nastrojowe pastorałki. Niedzielny koncert zakończył występ rodzinnego zespołu z Berlina. Trio w składzie Laura Magierska, Marek Magierski i Benjamin Oxley wystąpiło z repertuarem polskich kolęd wykonanych w gatunku smooth jazzu. Muzycy mają ambitne plany – chcą nagrać płytę z polskimi kolędami, a w przyszłości krążek z utworami Beatlesów i standardami muzyki światowej w zupełnie nowych aranżacjach.

Marta Kozłowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć