Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Rodzinne świętowanie w Rudce
Rodzinne świętowanie w Rudce

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Rudce im. Ignacego Krasickiego obchodzony jest od kilku lat. Łączymy wtedy dwa jakże ważne święta - Dzień Matki i Dzień Ojca. W tym roku rodzinne spotkanie odbyło w piękne i słoneczne popołudnie 27 maja.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Ewa Preizner-Rygowska , która powitała licznie przybyłych rodziców oraz gości. Następnie uczniowie zaprosili rodziców do obejrzenia bogatego programu artystycznego, któremu przyświecało motto: „Kochamy Was...”.  W pierwszej kolejności na scenę wkroczyli najmłodsi - artyści z oddziału przedszkolnego w towarzystwie pierwszoklasistów, którzy zabrali widzów do bajkowego świata, pełnego życzeń i barwnych, znanych postaci z bajek, wśród których brylowała urocza Calineczka. Następnie swoje umiejętności wokalne i recytatorskie zaprezentowali uczniowie klas II-III, którzy przedstawili humorystyczny montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło też kolorowych i skocznych tańców w wykonaniu najmłodszych pociech. Wreszcie przyszła pora na życzenia i piosenki, które wyrażały to, jak dzieci kochają swoich rodziców. Po odśpiewaniu  tradycyjnego „Sto lat” dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty, a potem wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Uśmiech, radość i wzruszenie malujące się na twarzach zarówno rodziców jak i dzieci, to najlepszy dowód na to, że warto wspólnie świętować Dzień Matki i Ojca.

SP Rudka

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć