Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Rozpoczął się remont chodnika przy ul. Kościelnej
Rozpoczął się remont chodnika przy ul. Kościelnej

Rozpoczął się remont chodnika przy ul. Kościelnej w Sieniawie.

Chodnik zostanie ułożony na długości ok. 500 metrów bieżących i będzie kosztował ok. 225 tys. zł. Choć inwestorem jest Powiat Przeworski, Gmina Sieniawa partycypuje w kosztach remontu i pokryje z własnych środków połowę tej kwoty. Mieszkańcy doczekają się także budowy chodnika przy ul. Kościuszki na długości 400 m – od drogi wojewódzkiej, aż do skrzyżowania z ul. Parkową (w kierunku Leżachowa). Koszt w wysokości ok. 371 tys. zł także w połowie pokryje nasz samorząd.

Jeśli zajdzie potrzeba współfinansowania dalszych inwestycji powiatowych, zrobimy wszystko, aby znalazły się na nie środki. Chcemy w przyszłości dokończyć chodnik w Piganach już na całej długości, podobnie chcemy wyremontować ul. Jagiellońską i ul. Jana Pawła II, której stan jest fatalny. Mamy nadzieję, że powiat będzie zadania te realizował – poinformował burmistrz Adam Woś.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć