Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Rozśpiewane Święto Niepodległości
Rozśpiewane Święto Niepodległości

W sobotę 11 listopada społeczność Sieniawy uroczyście obchodziła 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku obchody miały bardzo uroczysty i podniosły charakter.
Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny celebrowana przez ks. proboszcza Jana Grzywacza i ks. Pawła Hałasa. Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Adamem Wosiem i Przewodniczącą Rady Miejskiej Danutą Król na czele, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem św. Jana Pawła II i Tablicą Legionistów. Następnie w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie odbyła się okolicznościowa akademia, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. K. Sucheckiego w Wylewie przy wsparciu uczniów z Gimnazjum im. bł. A. Czartoryskiego w Sieniawie. Zaprezentowany przez nich program słowno-muzyczny pt. „Pieśń w drodze do wolności” miał nieco inny niż dotychczasowe akademie rocznicowe charakter - opierał się na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, co bardzo przypadło do gustu zebranej publiczności, która chętnie włączyła się do śpiewania. W repertuarze znalazły się m.in. „Rota”, „Warszawianka”, „Legiony”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż” i obowiązkowo „Mazurek Dąbrowksiego”. Pieśniom towarzyszył krótki komentarz, który przybliżał publiczności historię powstania danego utworu czy melodii.
Występ młodych artystów świadczył o bardzo wysokim poziomie wokalnym i świetnym przygotowaniu, a zaprezentowane pieśni charakteryzowały się piękną interpretacją muzyczną i zróżnicowanymi stylistycznie aranżacjami, co wprowadziło niepowtarzalny nastrój refleksji i zadumy. Program przygotowany został po czujnym okiem nauczycieli: Jadwigi Lichołat, Anny Kolczak i Andrzeja Lichołata. Scenografię przygotował Bogdan Bartuś, a o oprawę muzyczną zadbała Magdalena Czechowicz.
Na zakończenie burmistrz Adam Woś w okolicznościowym przemówieniu podziękował uczniom i ich opiekunom za przygotowanie pięknej w swojej wymowie akademii.

Marta Kozłowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć