Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Roztańczona Sieniawa
Roztańczona Sieniawa

Tradycyjnie już, w czerwcu bieżącego roku, 13-go w środę, odbył się XV Festiwal Tańca Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa podkarpackiego. Był to wyjątkowy dzień dla naszego ośrodka, jako organizatora festiwalu, gdyż w sali widowiskowej Centrum Kultury Sportu i Rekreacji ,,Sokół” oprócz gospodarzy ,wystąpiło 15 grup tanecznych.
W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas tancerze z Bachórca, Cieszanowa, Izdebek, Jarosławia, Laszczyn z filią w Zmysłówce, Lipsku, Lubaczowie, Łopuszce Wielkiej, Przeworsku, Rzeszowie, Tarnobrzegu, Tyczynie oraz Zalesiu z filią w Łapajówce.
Uczestników oraz przybyłych gości przywitała Pani Barbara Kamionka -Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Sieniawie, natomiast oficjalnego otwarcia dokonał Pan Adam Woś - Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa.
Pierwszy taniec zaprezentowali tradycyjnie gospodarze z Sieniawy, zaskakując ciekawą choreografią przygotowaną przez Panią Monikę Jurkiewicz. W ciemności mogliśmy zobaczyć podświetlane medyzy pływające do taktu walca Chopina. Każda kolejna prezentacja była dla wszystkich wielką niespodzianką. Przygotowane tańce dyskotekowe, ludowe, czy też współczesne nagradzane były brawami żywiołowo reagującej publiczności.
Przygotowanie, zaangażowanie oraz determinacja tancerzy wzbudziła u wszystkich wielki podziw i szacunek.
Na zakończenie z rąk Pani Danuty Król – Przewodniczącej Rady Miejskiej, Pana Burmistrza Adama Woś, Pani Skarbnik Anny Nykiel oraz Pani Barbary Kamionka Dyrektora ŚDS w Sieniawie, każdy ośrodek otrzymał na pamiątkę ,,plażę w szkle”, natomiast wszyscy tancerze zasłużone upominki. Niezwykle udane spotkanie zakończył uroczysty obiad.
Wielkie podziękowania należą się Pani Marcie Kozłowicz za sprawne prowadzenie tego kulturalnego wydarzenia, Panu Piotrowi Majcher – Dyrektorowi CKS iR ,, Sokół” za pomoc w oświetleniu i oprawie muzycznej oraz rodzicom podopiecznych Pani G. Stęchły oraz Pani B. Mazur za pomoc w organizacji.
Realizacja tego spotkania nie byłaby możliwa bez udziału naszych sponsorów, dla których należą się podziękowania.
Byli nimi:

- Mariusz Olejarka i Stanisław Olejarka -Stal System Wólka Pełkińska
- Wiesław Mędzela – Prezes zarządu Gran - Tech
- Dorota Otręba Kmieć – Euro Okna w Sieniawie
- Barbara i Bartłomiej Chmieleccy – Tech-Mot Sieniawa
- Jan Skalski – Preze Zarządu GSSC w Sieniawie
- Ewa i Mariusz Świąder – EWMAR w Sieniawie
- Zofia i Marisz Świt – Firma Handlowa ,,Świt”w Sieniawie
- Eugeniusz Borkowski – Mięsne wyroby Wierzawice
- Teofila i Janusz Zytek – Firma ,,Zytex” Sieniawa
- Tadeusz Biernat - Apteka im. Mańkowskiego w Sieniawie
- Karol Benbenek – Zakład Rzeźniczo Wędliniarski w Przeworsku
- Wydział Polityki Społecznej w Rzeszowie
- Centrum Kultury Sportu i Rekreacji ,,Sokół” w Sieniawie
- Maria Drapała -gospodarstwo agroturystyczne ,,Nad sanem”

Anna Hubacz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć