Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Rząd zaostrza zasady kwarantanny od 25 marca
Rząd zaostrza zasady kwarantanny od 25 marca

Rząd zadecydował dziś (24 marca 2020 r.) o zaostrzeniu zasad kwarantanny. Obostrzenia zaczną obowiązywać od środy 25 marca. Co się zmieni?

  • Wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu do absolutnego minimum. Wyjątek będzie stanowić droga do pracy, wolontariat w walce z koronawirusem oraz załatwianie niezbędnych spraw życia codziennego, tj. wizyty w sklepie, aptece czy też w przychodni.
  • Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będzie można spotykać się z członkami najbliższej rodziny, a także z osobami, z którymi pozostaje się w stałym pożyciu.
  • Przemieszczać się w grupie mogą nie więcej niż dwie osoby (chyba że są to członkowie jednej rodziny)
  • Ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej - tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa; w tramwaju czy autobusie i wszystkich środkach komunikacji publicznej nie może być tłoku, musi być dystans.
  • Zaostrzona zostanie sytuacja w kościołach: nie będzie mogło w nich przebywać więcej niż pięć osób jednocześnie (plus sprawujący posługę).
  • Wszystkie dotychczasowe ograniczenia, np. działalności galerii handlowych, gastronomicznej czy rozrywkowej nadal będą obowiązywać.

Przestrzeganie nowych zasad przez obywateli - jak dotychczas - będą pilnować funkcjonariusze policji. Za ich łamanie będzie nakładana kara finansowa do 5 tys. złotych. Zakaz ma obowiązywać do 11 kwietnia.

fot. Ministerstwo Zdrowia