Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Sesja Rady Miejskiej w Sieniawie - decyzja o likwidacji ZGKiM
Sesja Rady Miejskiej w Sieniawie - decyzja o likwidacji ZGKiM

Zgodnie z założeniem uchwały Rady Miejskiej od 1 listopada 2020 r. przestanie istnieć Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sieniawie. Decyzję o likwidacji zakładu budżetowego gminy podjęli radni na sesji 30 lipca.

Mienie zakładu przejmie Miasto i Gmina Sieniawa, a jego zadania – Urząd Miasta i Gminy w Sieniawie oraz istniejąca spółka „Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.”, powołana Uchwałą Nr II/18/2018 Rady Miejskiej w Sieniawie z dnia 28 grudnia 2018 r. w celu prowadzenia działalności w zakresie rekultywacji, utrzymania i gospodarowania gminnego składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Wylewa.

Zakres działalności spółki zostanie poszerzony o zadania własne gminy, dotychczas realizowane przez zakład budżetowy. Ma to przynieść oszczędności i poprawić realizację działań w zakresie gospodarki komunalnej.

(30.07.2020 r.)