Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Sieniawa w kwiatach zachwyca mieszkańców i turystów
Sieniawa w kwiatach zachwyca mieszkańców i turystów

Miasto i Gmina Sieniawa co roku, na wiosnę, lato i jesień zakwita pięknym kwieciem. O uroku miasteczka obsypanego kolorowymi kwiatami słyszymy co rusz. To zasługa Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa, który rozumie potrzebę równowagi między miejską infrastrukturą a naturą, dlatego w sposób szczególny dba, by nasza miejska przestrzeń była bardziej przyjazna dla mieszkańców i turystów.

W dobie, gdy natura wraca do łask, a ekologia wkracza w każdy aspekt naszej codzienności, Sieniawa pokazuje, że każdy z nas może przyczynić się do przekształcenia miasta w żywy, zielony ekosystem.

Przykład idzie z góry. Regularne prace nasadzeniowe przeprowadzane przez Urząd Miasta i Gminy w Sieniawie wzbogacają bioróżnorodność otoczenia i mają wpływ na upiększanie miasta. Jest to też jeden z realizowanych celów ochrony przyrody. Burmistrz Adam Woś, miłośnik przyrody, wie, że zielone miasto może dać wiele radości, dlatego tworzy najpiękniejsze dekoracje kwiatowe w lokalnej przestrzeni. Nasadzenia kwiatów, drzewek i krzewów, prace porządkowe oraz w miarę potrzeb zabiegi pielęgnacyjne trwają każdego dnia.

W pierwszy dzień wiosny Sieniawa zaczarowała tysiącami wielokolorowych bratków. Z czasem ich miejsce zastąpiły pelargonie, begonie, niecierpki, w czerwcu pięknie pachnąca lawenda w różnych odcieniach fioletu i inne zielone rośliny, nasadzane w donicach i na słupach oświetleniowych. Serca skradły wonne róże w jednych z najpiękniejszych odmian. W odcieniach żółtego kwitną przed strażnicą w Sieniawie, w odcieniach żółtego i pomarańczy przed remizo-świetlicą w Dybkowie, natomiast intensywnie bordowe na miejskiej rabacie przy rondzie im. błogosławionego Augusta Czartoryskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła pw. Wniebowstąpienia NMP. Pięknie prezentuje się również skarpa obok targowiska, rabata wzdłuż dojścia na parking kościoła w jasnych odcieniach róż, a także chodnik przy głównej ulicy, gdzie również kolorowe róże cieszą oczy przechodniów.

W pierwszych dniach sierpnia, w kolejnym etapie udało się zagospodarować rabatę na przystanku PKS, w sąsiedztwie kościoła pw. św. Jana Chrzciciela. Nasadzone zostały tutaj hortensje, lawenda, berberys, a także drzewka – brzoza brodawkowata i sosna górska.

Liczna roślinność miała dodać naszemu miasteczku uroku i myślę, że taki efekt osiągnęliśmy. Cieszę się, że idea upiększania miasta zielenią rozprzestrzeniła się wśród mieszkańców, którzy chętnie zagospodarowują swoje ogrody, balkony czy okna – przyznaje burmistrz Adam Woś.

Za działania w kierunku ukwiecania miasta włodarz zbiera liczne pochwały i głosy pełne entuzjazmu. Zasłużenie. Szczególnie dostrzegają to ci, którzy wyjechali, ale śledzą poczynania władz i widzą, jak bardzo zmieniło się miasteczko i cała jego estetyka na przestrzeni szczególnie ostatniej dekady.

 Wioletta Żak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć