Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.

Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Sokół zwycięzcą turnieju „Sieniawa CUP 2019”!
Sokół zwycięzcą turnieju „Sieniawa CUP 2019”!

Za nami pierwsza edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej „Sieniawa CUP 2019” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa. Rozgrywki odbyły się 20 stycznia 2019 r. Nasza drużyna zebrała komplet punktów i zapewniła sobie niekwestionowane zwycięstwo.
W mocno obsadzonym turnieju oprócz III-ligowej drużyny Sokoła udział wzięły dwie II-ligowe drużyny: Siarka Tarnobrzeg oraz Resovia Rzeszów, a także IV-ligowy JKS Jarosław. Zawody odbyły się w nowej hali sportowej, która zrobiła olbrzymie wrażenie na zawodnikach oraz trenerach, którzy wzięli udział w rozgrywkach.
Zgromadzona w niedzielne popołudnie publiczność zobaczyła sześć bardzo emocjonujących spotkań, pełnych bramek i zwrotów akcji.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna Sokoła, która pokonała wszystkich rywali, zdobywając komplet punktów! Na drugim miejscu podium uplasowała się Resovia Rzeszów z jedną porażką, natomiast miejsce trzecie przypadło Siarce Tarnobrzeg. JKS Jarosław mimo dzielnej gry i jednobramkowych porażek w każdym spotkaniu, zajął miejsce czwarte bez zdobytego punktu. Po turnieju zostały również wręczone wyróżnienia indywidualne i aż dwa trafiły do naszych zawodników.
Najlepszym strzelcem został Sebastian Brocki (Sokół), który zdobył 4 bramki. Statuetka dla najlepszego zawodnika trafiła w ręce Rafała Surmiaka (Sokół), a najlepszym bramkarzem rozgrywek uznano Eryka Adamskiego z Resovii Rzeszów.
Każda z drużyn otrzymała okazały puchar oraz dyplom, natomiast wyróżnieni zawodnicy statuetki i nagrody rzeczowe. Dodatkowo wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami. Po zakończeniu turnieju drużyny udały się na wspólny obiad.
Niestety, w wydarzeniu oraz ceremonii podsumowania i wręczenia nagród, nie mógł uczestniczyć pomysłodawca turnieju burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś. W jego imieniu puchary wręczyli zastępca burmistrza Janusz Świt, wicestarosta Powiatu Przeworskiego Jerzy Mazur oraz wiceprezes sieniawskiego klubu Leszek Czyrny.
Halowy Turniej Piłki Nożnej „Sieniawa CUP” już na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych, jakie odbywają się w naszej gminie.