Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Spotkanie z „Balladyną” w Rudce
Spotkanie z „Balladyną” w Rudce

W poniedziałek, 7 września, w Szkole Podstawowej im. I. Krasickiego w Rudce miało miejsce ważne wydarzenie. W ramach dziewiątej edycji Narodowego Czytania zaprezentowano fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Lektura na Narodowe Czytanie 2020 tradycyjnie wybrana została przez Prezydenta Polski. Andrzej Duda wraz z małżonką zadecydowali, że w tym roku cała Polska będzie czytać wybitne dzieło jednego z poetów epoki romantyzmu.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły Monika Kwaśniewska, która nawiązała do kilkuletniej tradycji tego przedsięwzięcia oraz odczytała list Prezydenta Polski, zawierający specjalne przesłanie, zachęcające wszystkich do udziału w tej jakże pięknej akcji.

Następnie odczytano scenę trzecią aktu pierwszego, przedstawiającą wizytę Kirkora w chacie Wdowy. Fragmenty „Balladyny” odczytali wybrani nauczyciele i uczniowie:

Balladyna - Aleksandra Karwan,

Alina - pani Danuta Ożga,

Wdowa - pani Monika Kwaśniewska,

Kirkor- Adrian Oleszczuk,

Skierka- Claudia Fila,

Didaskalia - pan Roman Barabasz.

To krótkie spotkanie z literaturą zakończyła zapowiedź, że niebawem znowu spotkamy bohaterów „Balladyny” – tym razem będzie to interpretacja teatralna przygotowana przez uczniów uczęszczających na zajęcia kółka teatralnego.

emka

(07.09.2020 r.)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć