Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Strażacy ochotnicy z Sieniawy mają nowy wóz - zakup wsparł m.in. samorząd Miasta i Gminy Sieniawa
Strażacy ochotnicy z Sieniawy mają nowy wóz - zakup wsparł m.in. samorząd Miasta i Gminy Sieniawa

Do jednostki OSP KSRG Sieniawa dotarł bardzo przez wszystkich wyczekiwany samochód ratowniczo-gaśniczy. Trafi do codziennej służby w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, do którego już od wielu lat należą druhowie z Sieniawy.

To fabrycznie nowy, lekki samochód na podwoziu marki Mitsubishi Fuso z napędem na cztery koła, zespoloną kabiną sześcioosobową, zbiornikiem na wodę o pojemności 1000 litrów oraz zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 100 litrów.

Wartość samochodu to niespełna 350 tys. zł. Przetarg wygrała firma z Dąbrowy Górniczej. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w wysokości 250 tys. zł i budżetu samorządu Miasta i Gminy Sieniawa 100 tys. zł. Nowy wóz ma za zadanie poprawić skuteczność prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Samorząd Sieniawy wspiera takie zakupy, bowiem nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo mieszkańców – przekonuje burmistrz Adam Woś. –  To, jak ważne jest dobre wyposażenie lokalnych jednostek OSP mogliśmy się przekonać w ostatnim czasie, gdy przez kilka dni musieliśmy walczyć z żywiołem. Mam ogromną radość, że pomagamy sobie i ułatwiamy pracę naszym strażakom, którzy cieszą się ogromnym zaufaniem społecznym.

Strażacy już zdążyli pokazać się nowym wozem na ulicach Sieniawy i wzbudzić zainteresowanie przechodniów. Nie brakowało najmłodszych, którzy chcieli choćby na chwilę usiąść na fotelu kierowcy czy zrobić sobie zdjęcie.

   Druhowie, na czele z komendantem miejsko-gminnym Erykiem Ceglakiem, złożyli na ręce burmistrza serdeczne podziękowania za dofinansowanie zakupu wozu. Oficjalne przekazanie odbędzie się w innym terminie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć