Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Stypendia im. Kazimierza Michalskiego wręczone!
Stypendia im. Kazimierza Michalskiego wręczone!

Najzdolniejsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie otrzymali 29 listopada stypendia im. Kazimierza Michalskiego. Wyróżnienia przyznawane są uczniom ze średnią ocen co najmniej 5,0 i wzorowym zachowaniem. W tym roku otrzymało je aż 45 osób. Do tej pory łącznie wręczono 300 stypendiów!

Stypendium mogło zostać rozdysponowane dzięki hojności śp. Kazimierza Michalskiego, który zapisał część majątku Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie, by placówka, którą sam ukończył, mogła wspierać edukację zdolnych uczniów.

On sam, podczas spotkań z uczniami sieniawskiej szkoły, pozostawił niezmiernie ważne przesłanie, którym polecał się kierować: Wiedza to drogocenny skarb, którego nikt człowiekowi nie zdoła odebrać, który w sprzyjających okolicznościach może wydać plon stokrotny.

Wyróżnienia wręczył prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie Krzysztof Kolasa i wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Ewa Jakubas. Gratulacje dla stypendystów i ich rodziców złożył burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś, ks. proboszcz Jan Grzywacz, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieniawie Danuta Król i dyrektor szkoły Jadwiga Majcher.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny młodzieży z sieniawskiej szkoły.

Uczniom i ich rodzicom gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć