Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Światełko 2018
Światełko 2018

„Na te groby powinni z daleka przychodzić pielgrzymi,
 by się uczyć miłości do Ojczyzny”
                                     K. Makuszyński

25 października br. w siedzibie TVP Rzeszów miał miejsce finał akcji „Światełko pamięci dla Łyczakowa”. W tym roku na grobach polskich za wschodnią granicą zapłonie 313 zniczy przekazanych przez społeczność gminy Sieniawa.
Akcja „Światełko pamięci dla Łyczakowa” to wspólny pomysł Polskiego Radia Lwów i polskiego konsulatu we Lwowie, a na Podkarpaciu wielka społeczna akcja, której koordynatorem jest Telewizja Rzeszów. Od kilku lat zbiórką zniczy i środków przeznaczonych na zakup zniczy w gminie zajmują się wspólnie CKSiR „Sokół” oraz OSP „Orzeł”.
W tym roku do akcji aktywnie włączyli się uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych z Dobrej, Rudki i Wylewy, miejscowe gimnazjum, pracownicy UMiG, CKSiR, BPMiG, druhowie OSP „Orzeł” oraz osoby prywatne. Zebrano 63 znicze oraz 622 zł, które w całości przekazano na zakup zniczy – zakupiono 250 sztuk. W sumie strażacy z OSP „Orzeł” zawieźli na finał akcji do Rzeszowa 313 zniczy.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć