Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Światełko z Sieniawy
Światełko z Sieniawy

23 października br. miał miejsce 12. finał akcji „Światełko pamięci dla Łyczakowa”.
W ramach akcji organizatorzy zbierają znicze, które przed Świętem Zmarłych trafią na lwowskie nekropolie: Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt i Cmentarz Janowski oraz na polskie groby w Strzelczyskach, Mościskach, Pnikucie i Niżankowicach.
Podobnie jak w ubiegłym roku CKSiR „Sokół” wspólnie z jednostką OSP „Orzeł” w Sieniawie przeprowadziło zbiórkę pieniędzy i zniczy. Do akcji włączyli się uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych z Dobrej, Rudki i Sieniawy, gimnazjum, pracownicy CKSiR, BPMiG oraz sieniawscy strażacy. Zebrano 282,78 zł, które w całości przekazano na zakup zniczy. W poniedziałek 23 października br. strażacy z Sieniawy zawieźli znicze (w sumie 270 sztuk) do Rzeszowa, gdzie przed siedzibą TVP Rzeszów miał finał akcji, podczas którego zebrano kilkanaście tysięcy zniczy, przywożonych z całego Podkarpacia.
Akcja „Światełko pamięci dla Łyczakowa” to wspólny pomysł Polskiego Radia Lwów i polskiego konsulatu we Lwowie, a jej koordynatorem jest Telewizja Rzeszów.

Marta Kozłowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć