Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Święto szkoły w Rudce
Święto szkoły w Rudce

22 września 2020 roku na długo pozostanie w pamięci społeczności Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Rudce. Tego dnia bowiem w placówce odbyło się wiele ważnych wydarzeń.

W blasku pięknego, wrześniowego słońca wszyscy udali się do kościoła, gdzie ks. Jacek Ćwikła odprawił mszę świętą z okazji Dnia Patrona. Następnie w szkole dyrektor Monika Kwaśniewska powitała wszystkich zebranych, nawiązując do wydarzeń sprzed 10 lat, kiedy to 8 września 2010 roku odbyło się uroczyste nadanie szkole imienia Ignacego Krasickiego.

Kolejnym punktem programu było pasowanie pierwszoklasistów, którzy zaproszeni przez panią dyrektor dostojnie wkroczyli na scenę i zaprezentowali wspaniały program artystyczny, przygotowany pod czujnym i profesjonalnym okiem wychowawczyni Małgorzaty Dyndał. Gromkie brawa rozlegały się co chwila. Mali artyści pięknie recytowali, ślicznie śpiewali i fenomenalnie tańczyli. Po złożeniu ślubowania zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Rudce. Następnie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Tak oto Maja, Amelka, Emilka, Paulinka i Szymek dołączyli do zacnej braci uczniowskiej.

Po obiedzie wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka oraz turniej wiedzy o patronie szkoły. Uczniowie podzieleni na cztery drużyny poszukiwali ukrytych ziemniaków i rywalizowali w konkurencjach zręcznościowych. Degustacja pysznych ziemniaków wzbogacona rozmaitymi serkami smakowymi była nie lada nagrodą.

Ostatnim akordem tego jakże ciekawego dnia było wspólne sadzenie drzewek na placu szkolnym . W towarzystwie leśniczego Dominika Śliwy każda z klas, łącznie z oddziałem przedszkolnym, zasadziła swoje drzewo. Zobaczymy, które najszybciej wyrośnie!

Pogoda była wymarzona, wszyscy zadowoleni i radośni, szkoła miała swoje święto. Czego chcieć więcej?

mk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć