Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > To nasz Orlik, to widać, słychać i już!
To nasz Orlik, to widać, słychać i już!

W niedzielę 20 maja miało miejsce oficjalne otwarcie nowo wybudowanego kompleksu boisk w Rudce.
W miejscowej szkole nie ma sali sportowej, a uczniowie do tej pory korzystali z przyszkolnego boska. Teraz mają do dyspozycji dwa piękne obiekty – boisko trawiaste oraz boisko wielofunkcyjne – które pozwolą nie tylko na prowadzenie lekcji wychowania fizycznego, ale też na aktywne spędzanie wolnego czasu. Z boisk mogą bezpłatnie korzystać wszyscy mieszkańcy sołectwa.
W uroczystości otwarcia uczestniczyli: burmistrz Adam Woś, sekretarz Jerzy Mazur, sołtys Tadeusz Sikora, radni: Edward Ochab i Adam Strug, dyrektor Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Rudce Ewa Preizner-Rygowska oraz proboszcz parafii Cieplice-Rudka ks. Jacek Ćwikła. Ceremonię otwarcia rozpoczęło poświęcenie obiektów sportowych przez ks. Jacka Ćwikłę. Następnie zaproszeni gości dokonali przecięcia wstęgi. W okolicznościowych wystąpieniach sołtys Tadeusz Sikora i dyrektor Ewa Preizner-Rygowska podziękowali Panu Burmistrzowi za jego działania na rzecz rozwoju zainteresowań i aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży oraz za nowe obiekty sportowe. Burmistrz Adam Woś wyraził nadzieję, że obiekty te będą służyć nie tylko najmłodsdzym, ale też dorosłym mieszkańcom sołectwa.
Po części oficjalnej społeczność szkoły podstawowej zaprezentowała rozśpiewany i roztańczony program artystyczny. Oprócz pięknego wykonania utworu „Dni których nie znamy”, publiczność usłyszała specjalnie na tę okazję ułożone piosenki, w których dzieci wyraziły uczniowską radość z powstałych boisk. Ponadto na scenie pojawiły się cheerliaederki z kolorowymi pomponami, a na boisku uczniowie pokazali swoje umiejętności sportowe. Program przygotowały Grażyna Greń, Monika Kwaśniewska i Krystyna Działo.
Do sportowej rywalizacji zaproszono również gości, którzy chętnie wyzwanie przyjęli i zmierzyli się z rzutami do kosza oraz strzałami na bramkę. Wiele emocji przyniósł mecz rozegrany pomiędzy rodzicami a dziećmi, który ostatecznie rzutami karnymi wygrali młodsi piłkarze.
Dla zebranych na uroczystości otwarcia widzów przygotowano bezpłatny poczęstunek – potrawy z grilla, a rodzice uczniów częstowali słodkimi wypiekami.

Marta Kozłowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć