Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > U Krasickiego także czytano polskie nowele
U Krasickiego także czytano polskie nowele

Społeczność Szkoły Podstawowej w Rudce im. Ignacego Krasickiego po raz kolejny włączyła się w akcję Narodowe Czytanie, która w tym roku przypadła na 7 września. W ósmej edycji tego przedsięwzięcia para prezydencka zaproponowała czytanie polskich nowel, czyli „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”.

Spotkanie rozpoczęła Monika Kwaśniewska, która krótko omówiła jego cel, a następnie odczytała list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz poprosiła dyrektor szkoły Ewę Preizner- Rygowską o odczytanie pierwszego fragmentu noweli „ Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza. Uczniowie przygotowali czytanie kilku fragmentów dwóch tekstów: „ Katarynki” Bolesława Prusa oraz noweli pt. „Sachem” Henryka Sienkiewicza. Dzięki temu słuchający mogli podziwiać malownicze opisy przyrody, poznać pana Tomasza czy być świadkami wspaniałego, trzymającego w napięciu występu cyrkowego wodza Czarnych Wężów na zgliszczach Chiavatty.

W krótkim podsumowaniu podkreślono wartość czytania jako umiejętności niezwykle ważnej w życiu każdego człowieka, bo jak słusznie stwierdziła Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Monika Kwaśniewska