Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Uroczyste oddanie inwestycji po modernizacji - drogi wojewódzkiej nr 835 i mostu między Sieniawą i Ubieszynem
Uroczyste oddanie inwestycji po modernizacji - drogi wojewódzkiej nr 835 i mostu między Sieniawą i Ubieszynem

W poniedziałek, 2 grudnia w Ubieszynie miało miejsce oficjalne oddanie po remoncie drogi wojewódzkiej nr 835 i mostu łączącego gminy Sieniawa i Tryńcza, ale przede wszystkim dwa województwa – podkarpackie i lubelskie.

W uroczystości udział wziął wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, przedstawiciele samorządu województwa, Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie na czele z dyrektorem Piotrem Miąso, przedstawiciele wykonawcy inwestycji, samorządu gminy Sieniawa – na czele z burmistrzem Adamem Wosiem, przewodniczącą Rady Miejskiej Danutą Król oraz sekretarzem Miasta i Gminy Barbara Matyją, przedstawiciele powiatu przeworskiego na czele ze starostą Bogusławem Urbanem, gmin Tryńcza z wójtem Ryszardem Jędruchem, gm. Przeworsk - na czele z przewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Ruchałą.

Uroczystości towarzyszyły podziękowania i gratulacje skierowane do wykonawców i tych, którzy przyczynili się do realizacji zadania. Była to okazja do podkreślenia wagi inwestycji, jej znaczenia dla regionu, ale także mówienia o potrzebach realizacji kolejnych zadań.

Otwarciu towarzyszyło symboliczne przecięcie wstęgi. Zmodernizowaną drogę poświęcił proboszcz sieniawskiej parafii ks. Jan Grzywacz.

***

Przebudowa mostu na Sanie to II etap wielomilionowej inwestycji PZDW w tym rejonie. Wcześniej przebudowana została droga za mostem aż do Sieniawy i na południe od Ubieszyna do Gorliczyny, czyli do węzła autostrady A4 przed Przeworskiem. Remont samego mostu trwał od wiosny do jesieni 2019 r. Klasa nośności mostu została podniesiona z C do najwyższej A.

Podczas całej inwestycji wypracowano ponad 100 tysięcy roboczogodzin.

Wioletta Żak

Informacja nt. inwestycji:

Informacja---DW-835-Sieniawa---Gorliczyna-_-most-Ubieszyn.pdf

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć